polska agencja pracy

Własny biznes czy może etat? Biznes!

Poradnik

Zdobywać pieniądze da się w różny sposób i każdy z nich może być dobry lub zły. Często osoby wybierają te najprostsze rozwiązania, idąc śladem pozostałych i na innych się wzorując.

Swój biznes czy może etat? Biznes!

 

Do takich sposobów zalicza się praca na etacie. Chętnie wybierana ze względu na jej charakterystyczną cechę – względną stabilność zatrudnienia, masowe dodatki jak na przykład 13 pensja a oprócz tego zapewnione ubezpieczenia. Natomiast nie jest wcale tak kolorowo jak się wydaje – pensje nie są jakieś wysokie, a regularność wykonywania pracy (często jest to od poniedziałku do piątku po osiem lub nawet aż 14 godz. dziennie) jest odbierana poprzez co niektóre środowiska jak jakaś nowoczesna forma zniewalania pracowników.

praca kołobrzeg
praca kołobrzeg

Oczywiście będziemy mogli też poprosić o pomoc finansową innych lub pobierać zasiłek państwowy, za sprawą rozwiniętego systemu socjalnego, ale to z kolei jest bardzo często zdecydowanie poniżej godności ludzkiej godności. Każda praca jest niesamowitą wartością sama w sobie i wykonując ją, znacznie zwiększamy swoją wartość.

Zobacz praca Kołobrzeg

Najlepszym wyjściem jest własna firma, która jest jednakże bardziej chwiejnym wyjściem: może nam się udać i możemy odnieść dosłownie spektakularny sukces, a możemy poprzez ogromną chęć zyskania finansowej niezależności być na samym dnie społecznym!

Aby otworzyć swoje przedsiębiorstwo należy mieć do tego żyłkę a oprócz tego wrodzony talent. Zwłaszcza, że nasz własny sukces uzależniony jest przede wszystkim od tego jak potrafimy przekonywać i czy umiemy przyciągać do siebie klientów. Ale nasze życie jest krótkie i należy próbować – a nuż się uda, a my nigdy już nie będziemy się musieli martwić pieniędzmi?

Zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments