Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Polanów

Zachodniopomorskie

Dla dobrych wędkarzy zarówno pogoda kiedy i czas roku nie jest przeszkodą do robienia swojej pasji. Wielu z nich z niecierpliwością liczy na zamarznięcie akwenów wodnych, żeby mogli wprowadzić na lód i rozwijanie swojego zainteresowaniami.

Wędkarski Stargard

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz popularniejsze. Gdy chcemy dołączyć do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim widokiem i parametrami od tych, podawanych w okresie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że teraz sama wędka musi istnieć znacznie krótsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Jednak w wywierconym w lodzie otworze niestety będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy wymagać oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Chęci do wędkowania podlodowego, oferowane w transakcji są przede każdym gorsze od tradycyjnych. Dotyczy to z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej wyprowadzania na trasa, jak dzieje się to latem. Pragnie istnieć zawsze dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb występujących w zbiorniku. Istotnym jest zarówno jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest traktowanie zimą żyłek kolorowych – traktowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem dopuszczonym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Stargard

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zbudowana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające energia i holowanie ryby. Zimowe błystki dają się przede każdym dobrymi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w tej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki bywają także nacinane tak, aby w ciągu ruchu jak dużo odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki zakłada się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, wprowadzane w przypadku stosowana metody spławikowej. Zimą traktowane są zarówno przynęty kiedy i zanęty o ostrym, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest dużo większa niż w okresie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za nieduże pieniądze że bronić się naszym kolejnym hobby na ciepłe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Stargard

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments