Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak drogie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Poradnik

Testy koronawirus – dlaczego są tak duże w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są istotne znaczenie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo jedynie na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych z tych, którzy posiadają odpowiednie objawy, ale mogące stanowić produktem np. grypy lub innej choroby, nie mającej nic wspólnego z niebezpiecznym wirusem.

Teraz do szpitala mogą trafić, jednak również osoby chore jak a te z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego szczególne miejsce jest wykonywanie jak największej ilości testów, jeszcze tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są tanie w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i raport z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, a do tego dodana istnieje więcej informacja i diluent (1-2 sztuki na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na granice wykrycia przeciwciał IgM w okresie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po związku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co pozwala optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W kierunku skuteczności działania testów sugeruje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie końce nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne właśnie na targu to unikatowe i najpraktyczniejsze narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które były związek z chorymi lub nosicielami na istotne znaczenia jeśli szuka o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na wszelkim świecie, w tym również w Polsce. Wyniki egzaminów są na końcu szybko dostępne, żeby móc nauczyć działanie posiadające na planu odizolowanie osób potencjalnie chorych lub będących związek z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu powtarzania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments