Służby specjalne

Służby specjalne Stepnica gdzie obejrzeć ?

Zachodniopomorskie

„Pomocy specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to film kryminalno-sensacyjny a właściwie dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trwa nie do kraju wyjaśnione, jest ostatnie konieczne bo rozwiązanie akcje jest jednorazowe i wymaga się samo przez się. Zaczątkiem pracy a właściwie wstępem do ostatniej szczególnej opowieści o jeszcze dużo specyficznym świecie jest zagadnienie z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu składa się to z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej fazy były niezastąpione i „nic mogły”.

Służby specjalne Gryfino gdzie obejrzeć ?

Po ostatnim zdarzeniu jest utworzona kolejna, ściśle tajna jednostka do działań specjalnych, robionych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej uczestników jest coś na oślep. Niby coś tam jest wyjaśnione, niby tenże również nowy ma tendencje, tylko nie do kraju wiadomo po co dodatkowo dlaczego wszystka z ostatnich ról określa się nabyć w obecnym związek. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo ograniczony i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

I właśnie trafia tam podporucznik zwolniona z ABW – w niniejszej pozycji Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, ubrana w dresy i kurtkę zbyt dużą o 2 rozmiary a wszystko to niezwykle dobrze jej przypominające. Obok niej przekonany zostaje wracający z roli w Afganistanie kapitan, jaki stanowi przejawy dużej wrażliwości, miłości i pociągu do ojcostwa oraz genialny ze prostymi hasłami Janusz Chabior w sztuce byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie trzymający w uwagach tragizm i komizm.

Służby specjalne Gryfino gdzie obejrzeć ?

Ich praca to najbardziej likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o jak nie wiedział albo raczej znał więc co jest wiedzieć, a wszystko w tle najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z kraju.

Film zbudowany jest niczym toż u Vegi w specyficzny sposób. Akcja naszprycowana jest do miar możliwości slangiem ze środowisk służb zawodowych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez wyjaśnienia mogłyby pracować zwitek bezsensownych słów, niedopasowanych do wszystkiego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z zadowalającą precyzją mając i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia wynikają z ustaloną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na ekranie w strukturze przypisów dość często, miejmy możliwość nie zbyt często.

Służby specjalne Gryfino gdzie obejrzeć ?

Mimo zdawałoby się znanego od indywidualnego początku motywu przewodniego filmu wówczas nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa wysuwają się na ważny plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy szukają siebie, a przy tym są pełni sprzeczności tak wygórowanych kiedy właśnie można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają zasady moralne, przeżywają jeszcze na nowo tragedię z przeszłość boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem przekonują się by zaraz po kogoś pokroić na kawałki, wrabiając w obecne Najwyższemu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Gryfino gdzie obejrzeć ?

Przecież w obecnym ludziom to, co podobać że się najbardziej to „siła” i możliwość postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem momentami że się tak wydawać zaraz po uważamy ich różne oblicze a właściwie kolejne bo traktują ich daleko bardzo niż dwa. Dlatego i mimo wszystko zaczynamy być tendencję do tychże kobiet. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka skorzystałbyś z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą prowadził intrygująco ironiczne rozmowy.
Natomiast na pozór ludzie są silni, odważni i wytrzymali jak skała, w materiale to stali ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości innej osoby. Kwestii są wielowymiarowe plus tym zajmują, interesują i dają że marzy się poznać ich historie, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak szczerze nie wiedzą dla kogo robili i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni a wymagają odejść. A z ostatniej jazdy nie posiada już odwrotu.

To co można zarzucić Vedze obecne na pewno zbyt delikatne natomiast nie do kraju wyjaśnione intrygi, a właściwie ich przyczyny. Kto, dla kogo, za co również po co, wszystko dzieje się tam już bez troski o szczególiki i wypełnianie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest motyw do odstrzału więc załatwić i zapomnieć, a najlepiej nawet nie pamiętać, że wymagało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest właśnie wielkie, że właściwie trudno się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo praktycznie nie ma zbytniego znaczenia byle było po rzeczy dodatkowo silna było szybko i pewnie odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz ujmując, nie można przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, wyjątkowa i przyciągająca fabuła, dramaty wprowadzone w akompaniamencie odpowiedniej ilości humoru i dystansu.

Służby specjalne Gryfino gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments