Higiena osób starszych

Opieka seniora Recz zadzwoń 70 827 70 02

Zachodniopomorskie

Wraz z wiekiem rutynowe zadania zatrzymują się coraz większe. Dla wielu seniorów dobra higiena osobista może działać szczególnie wiele problemów. Więc będą potrzebować pomocy. Jeżeli nasz senior również tworzy z nią problem, najlepiej zainteresujmy się tym z razu. W współczesny droga unikniemy potencjalnych problemów zdrowotnych, wynikających ze niskiej higieny osobistej. Znalezienie właściwego rozwiązania często leży na członkach rodziny. Dlatego zastanówmy się i opracujmy plan działania.

Opieka seniora Bobolice zadzwoń 70 827 70 02

 

Kąpiel

Kąpiel jest istotną cechą higieny każdej osoby, zwłaszcza w podeszłym wieku. Pomoc pielęgniarki lub wykwalifikowanego opiekuna że być wyjątkowo pomocna. Przed kąpielą należy zrobić wszystkie potrzebne sprawy w pojedynczym miejscu. Pozwala to zaoszczędzić chwila i przyspieszy działanie.

opieka seniora
opieka seniora

Temperaturę wody należy sprawdzić grzbietem dłoni. Woda nie powinna stanowić zbyt zimna, aby zbyt ciepła. Następnie owińmy seniora trudnym i przyjaznym kocem. Dzięki temuż nie będzie tworzył dreszczy i się nie przeziębi. Uważajmy, by po kąpieli nie poślizgnął się ani nie upadł. Zachowajmy szczególną uwaga, jak nasz dziadek będzie kończył z łazienki.

Toż pewnie płacić się dziwne, ale zbyt częsta kąpiel może wysuszać delikatną skórę starszych osób. Aby zapobiec wysuszeniu i podrażnieniom skóry, kąpmy ich co mało dni, chyba iż istnieje wówczas odpowiednie.
Zdrowie jamy ustnej

Dbajmy o zdrowie jamy ustnej osób starszych. Kobiety z zaburzeniami poznawczymi lub ruchowymi winnym stanowić motywowane do pewnej pielęgnacji jamy ustnej. Pielęgniarka lub opiekun potrafią im wesprzeć w myciu zębów dwa-trzy razy dziennie.

Zobacz również pożyczki vivus

Szczoteczka zasilana elektrycznie lub bateryjnie jest szczególnie polecana osobom starszym. Jeśli pacjent nosi wyjmowaną protezę, należy codziennie wieczorem ją wybrać, dokładnie doświadczyć i oczyścić, a rano znów założyć.

Senior powinien odwiedzać dentystę dwa razy w roku, aby sprawdzić stan dziąseł. Jeśli ma protezę, stomatolog musi regularnie kontrolować dopasowanie. Choroby dziąseł mogą jechać do innych problemów zdrowotnych zagrażających życiu, dlatego zawsze przypisujmy je znaczenie.
Pieluchy dla dużych

 Cholesterol OFF
Cholesterol OFF

Większość starszych pań planuje kłopoty z oddawaniem moczu i defekacją. Dlatego bardzo przydatne potrafią stanowić pieluchy dla dorosłych. Przed zmianą pieluchy, pielęgniarka lub opiekun powinien umyć i wysuszyć ręce, a potem założyć rękawiczki.
Porozmawiajmy o tym

Może będzie wówczas duża rozmowa zarówno dla rodziny, jak również dla starego. Ale jest zbyt ważna, żeby jej uniknąć. Przekażmy im rozumieć, że robimy więc z miłości. Powiedzmy, że chcemy, aby wyglądał i czuł się jak daleko. Pomagamy ich przed problemami zdrowotnymi, takimi jak infekcje skóry lub dróg moczowych. Niestety bądźmy przykrzy natomiast nie zbierajmy się na tym, czego nie zapewne nie zrobić. Skoncentrujmy się na tym, czego potrzebuje i co możemy dla niego dopuścić.
Zadajmy pytania

Zapytajmy swoją starszą ukochaną osobę, czy potrzebuje uwagi w kąpieli lub prysznicu. Możemy także zapytać, czy woli, aby wspomógł mu jakiś członek rodziny lub raczej pielęgniarka lub opiekun. Zapytajmy, czy chcą płeć osoby, która im pomaga. Te badania pomogą mu poczuć, iż ma większą kontrolę nad higieną osobistą.
Zabezpieczenie przede każdym

Zawsze dokładnie sprawdzajmy, czy łazienka jest dokładnie bezpieczna. Popatrzmy, albo są w niej poręcze, krzesła prysznicowe lub antypoślizgowe maty w wannie. Możemy nosić wodoodporny łańcuch, żeby nie zmoczyć się podczas asystowania.

Artykuł został wyprodukowany przez firmę oferującą rzecz jako opiekunka, opiekun osób starych w Niemczech.

Zobacz źródło artykułu higiena osób starszych

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments