Fronty meblowe. Zestawienie najpopularniejszych tworzyw

Meble Agata Łobez

Zachodniopomorskie

Wybór mebli zdolnych do naszego budynku bądź bycia powinien być rzeczą dokładnie przemyślaną, ponieważ wyposażenie pomieszczeń będzie nam było co chwila przez kilka następnych lat.

Meble Agata Tychowo

Trafiając do miejsca, od razu dodaje się w oczy wygląd frontów mebli, dlatego estetyka oraz prawi wybór kolorów jest sprawą bardzo ważną.

meble agata
meble agata

Materiał, z którego wykonywane są fronty meblowe pamięta choć nie tylko ładnie wyglądać, lecz też być efektywny i spokojny. Warto to przyjrzeć się najpopularniejszym materiałom, z jakich właśnie budowane są fronty mebli.

Zobacz mieszkanie Kołobrzeg

Meble z frontami lakierowanymi

W nowych wnętrzach robionych w designerskim stylu, idealnie zbierają się meble z frontami lakierowanymi, jakie zawierają dużo zwolenników. Ich pierwsze użycie w blokach prywatnych to kuchnie oraz łazienki, a szeroki asortyment kolorystyki frontów sprawia, że meble lakierowane można bez problemu dostosować do określonego wnętrza. Meble z frontami lakierowanymi na wysoki połysk dają efekt głębi, a szczególnie efektownie oraz dobrze wyglądają meble lakierowane w szarych barwach. Meble lakierowane w jasnych barwach dodają się do niewielkich miejsc ze sztucznym światłem, sprawiając uczucie lekkości. Złe są bardziej kosztowne, jednocześnie bardziej wyraźne są na nich choćby odciski palców, o co w kuchni przecież nietrudno. Ogółem jednak meble lakierowane są dobre w utrzymaniu czystości, szczególnie gdy wybierzemy meble lakierowane drewniane, z dostępnym usłojeniem maskującym niedoskonałości czy zabrudzenia.

Meble kuchenne z laminatu

Laminat jest obecnie najpopularniejszym oraz najtańszym materiałem wykończeniowym mebli kuchennych. Jego stałą wartością jest uniwersalność – może imitować praktycznie każdy materiał, do tego udzielany stanowi w niezwykle szerokiej palecie kolorystycznej. Laminat daje szerokie oferty – może imitować drewno, kamień czy stać w jednobarwnej postaci z akcentami geometrycznymi. Bardzo często chce się meble kuchenne z laminatu na kształt, dzięki czemu idealnie komponuje się je do wysokości kuchni także potrafią dobrze korespondować z wykończeniem ścian, podłóg czy innych akcentów dekoracyjnych. Dużym plusem mebli z laminatu jest ich popularność, ponieważ produkt ten ma w bliskiej ofercie każda firma meblarska. Meble z laminatu są dobrym rozwiązaniem, jakie nie powinno zbytnio obciążyć portfela, natomiast laminatowe blaty można szybko przycinać i montować, do obecnego są dobre w utrzymaniu czystości. Oczywiście artykuł ten nie jest pozbawiony wad – raz uszkodzony nie przydaje się do pielęgnacji, może odkształcać się pod wpływem działania wilgoci czy wysokiej temperatury.

Meble fornirowane

Meble fornirowane są artykułem ze średniej lub większej półki, który ujawni się w każdym pomieszczeniu. Określane są często przez osoby, jakie ze powodów finansowych nie mogą zdecydować się na meble drewniane, a chcą uzyskać podobny efekt wizualny. Fornir także jak drewno jest podzielony pod względem grupy i kolorystyki, a ponadto sile na wykonywanie wilgoci, temperatury czy promieni słońca. W handlach meblowych przydatne są próbniki wybarwień forniru, na treści których dobiera się meblowe fronty fornirowane. Pamiętajmy jednak, że wybierając fornir, prezentowane próbniki mogą coś różnić się odcieniem czy usłojeniem, ponieważ fornir jest okleiną pochodzenia naturalnego. Meble fornirowane kosztują dużo od zwykłego laminatu, lecz są produktem wyższej wartości, określającym się ciekawym wyglądem imitującym drewno. W zależności od wyboru materiału, dostosowuje się jego wytrzymałość na uszkodzenia – najbardziej pewny jest dąb, najmniej okleina bukowa. Meble fornirowane są unikatowe, na że nie udają się w identycznych wzorach. Do wad forniru z pewnością należy jego podatność na odbarwienia pod wpływem promieni słońca lub działania wysokiej temperatury, a ponadto odkształcanie się materiału na skutek stałego działania wilgoci.

Zobacz również chwilówka od ręki

Na co prowadzić uwagę przy wyborze frontów meblowych?

Oczywiście ostateczny wybór konkretnych frontów meblowych zależy teraz od użytkownika i od jego preferencji estetycznych. Na pewno warto jednak przyciągać opinię na wytrzymałość materiału także na jego wytrzymałość na wykonywanie niekorzystnych czynników. Warto, aby fronty meblowe pasowały do ogólnej stylistyki wnętrza pod względem doboru dodatków czy choćby kolorystyki. Nie do każdego pomieszczenia będą bowiem pasowały fronty imitujące drewno lub zrobione na wysoki połysk. Warto brać pod uwagę i wielkość pomieszczenia, jego doświetlenie czy funkcjonalność. Na zbycie meblowym mamy naprawdę dużo możliwości, aby stworzyć meble spersonalizowane do bliskich próśb natomiast owo w przystępnej cenie.
Przygotowanie artykułu:
Artykuł został opracowany przy zgody z Meble Mistrz – producentem specjalizującym się w sprzętach na kształt.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments