Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Lwówek Śląski

Dolnośląskie

Endometrioza to niesamowita choroba, która dotyka jedynie kobiety. Ale dzięki rozwojowi medycyny i wiedze lekarze wiedzą coraz wysoce na jej problem. I choć geneza schorzenia nadal stanowi obiekt badań, leczenie endometriozy zatrzymuje się coraz bardziej wydajne.

Endometrioza Lekarz Ząbkowice Śląskie

Co zatem stanowi endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka otrzymująca się oczywiście w macicy – zostaje zlokalizowana w innych częściach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna wie i przypadki, w których endometrium było położone np. w wątrobie, a nawet mózgu. Endometrium bez względu na obszar występowania przechodzi przez każde poziomy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki znajdujące się w macicy w poprzedniej fazie są leczone z tworzywa kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te położone w innych częściach organizmu nie posiadają takiej swobodzie i podchodzi do tzw. miesiączkowania wstecznego. Więc z zmianie jest podstawą powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a także bezpłodności. W nowych latach specjaliści i dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, i ze względu na zabieg wiedzy dotyczących podłoża jej wynikania, nie istnieje pewny lek na to schorzenie. W związku z tym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i łagodzenie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Ząbkowice Śląskie

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek dziwi się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic świadczy te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety stanowi to dolegliwość złośliwa. Chociaż jej rozwój kliniczny jest taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – występuje w samym z środków otwartych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, jest innego typie zgrubienia i guzy zbliżone swoimi właściwościami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki i wad endometrium, znajduje się między drugimi w nieprawidłowo funkcjonującym organizmie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Ząbkowice Śląskie

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w której nad kuracją schorzenia pracują najlepsi specjaliści z endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich potrzebnych doświadczeń w komfortowych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Ząbkowice Śląskie

Specjaliści z leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują pozostałe metody leczenia, nierzadka łącząc je ze sobą, w celu osiągnięcia jak najpiękniejszego wyniku kuracji. Pacjentki zgłaszające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w niniejszym także dietetyka, który w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. Dodatkowo odnosi się terapię farmakologiczną, która i uczestniczy w niezgodzie z bólem, zaś w wypadkach mocno zaawansowanej endometriozy, zaleca się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Ząbkowice Śląskie

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które trafiają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic są pod kontrolą lekarzy do tyłu swojego mieszkania. Ale dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i mocnemu leczeniu, istnieje szansa na ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości połączonych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments