podatek

Doradztwo podatkowe Cedynia

Zachodniopomorskie

Oto kolejny z linii artykułów dotyczących zmian w naszym prawie w 2019 roku. Prawnicy powinni stanowić czujni, gdyż zmiany dotyczą wielu sfer życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i nauki. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Borne Sulinowo

Nowości w rozporządzeniu w 2019 roku!

aasa dla biznesu
aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to drinki z powszechnie używanych walut internetowych. Cieszą się one szerokim zainteresowaniem. Nie od stycznia 2019 roku poprawiłyby się diametralnie zasady ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że część zmian jest szkodliwa.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niekonieczne będzie teraz składanie corocznych deklaracji w Tytule Skarbowym. Już w liczbom roku spośród tego ułatwienia ma skorzystać ponad 4 miliony polaków. Nie wiele pracy będą młody firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli oraz prowadzenie firmy

Zmiany, które ujawniły się w uchwale o Naszej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Bardzo łatwiej będzie sprawdzić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z drugiego roku mają przenieść swój majątek do całkiem innego państwa, będą musiały zapłacić podatek o firmie exit tax. Dla większości pań będzie on zawierał 19%. Dodatkowe koszty poniosą również osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tegoż nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz rozłożenie na raty.

Zwrot wpłaconego podatku

Zmieniły się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy obywatel będzie wymagał wykonać kilka innych obowiązków oraz zapewnić dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Najpoważniejszym kłopotem w tym sukcesie może ujawnić się skompletowanie i dostarczenie dokumentacji, która powodować musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe wynosić będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie wynosiła 225 zł. Wzrost kar uzależniony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary uwzględnia się możliwości materialne rodziny oraz status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto mieć, że sprzedaż pojazdu będzie kilka opłacalna dodatkowo. W roku 2019 poprawiłyby się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Ciężko będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą także ci przedsiębiorcy, jacy będą wymagali sprzedać samochód lub całą flotę.
Wyższe wartości ZUS

Składniki ZUS dla pań prowadzących działalność gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o jakiś 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna kwota wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie to coś ponad 1600 zł. Minimalna godzinowa cena to 14,70 brutto. Bierze toż nacisk na wiele świadczeń, jakie w roku ważnym będzie trzeba zwrócić na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Borne Sulinowo

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments