Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Dobry okulista Drawno

Zachodniopomorskie

Zaćma to jakaś z wad wzroku, która dotyka przede każdym osoby stare. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna postrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może prowadzić do ślepoty, natomiast na szczęście są już metody, które zezwalają na pewne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej drodze.

Dobry okulista Człopa

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która pozwoli na pewne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To styl operacyjny budowany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest przeprowadzana, zaś w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który mieszka nie daleko niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Człopa

To dopiero przez nie przeprowadzana jest stara soczewka, którą uprzednio rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez ostatnie nacięcie organizowana jest też inna soczewka, jaka planuje zapewnić prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w układzie 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Człopa

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz modele, co daje mu na nowo dobrze odbierać w zwykłym życiu. Usunięcie zaćmy może dokonać, że pacjent widzi lepiej niż widział dotychczas, a czasem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zazwyczaj ale istnieje to dodatkowe, ponieważ nie każda choroba może zostać przy tej szansie skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy że istnieć zarówno obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmiany minimalizuje ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu połączonej z wiekiem.

Dobry okulista Człopa

Co też warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z dużych kwestii powiązanych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w niektórych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia łatwiejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje to możliwe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może znajdować wśród soczewek innego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, a wszystek z tych typów posiada swoje dane cechy. Dobór soczewki powinien się wykonać w uwadze z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najkorzystniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod opiekę jego tryb życia a inne choroby oczu i choroby wzroku, jakie on stanowi. Na ostatniej substancji dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwala zrobić najpozytywniejsze efekty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Człopa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments